Każdy, kto wyjeżdża na ferie, ma z pewnością jakiś plan i wie, co będzie w tym czasie robił. Ale przecież wszystkiego nie da się zaplanować, gdyż nigdy do końca nie wiemy, jaka podczas tego okresu będzie pogoda, jaką infrastrukturę zastaniemy na miejscu itp. Na całe szczęście w górach, a to właśnie tam najczęściej spędzamy wolny czas w zimie, mamy doskonałe warunki do różnego rodzaju aktywności, więc na pewno nie będziemy się nudzić.

Aktywność fizyczna w górach

Spędzając ferie zimowe w górach, przede wszystkim koncentrujemy się na aktywności fizycznej. Sprzyjają temu doskonale przygotowane trasy narciarskie czy lodowiska. Co bardzo ważne, wszystkie trasy po których można jeździć na nartach, mają różny stopień trudności, więc nawet osoby, które po raz pierwszy wychodzą na stok narciarski, spokojnie znajdą na nich miejsce dla siebie. To właśnie dla nich przygotowane są tzw. “Ośle łączki”, na których instruktorzy narciarscy uczą jak zachowywać się na stokach. Oczywiście nie każdy musi jeździć na nartach. Niektórzy preferują np jazdę na sankach, więc i dla nich znajdzie się na stokach miejsce. Bardzo ważne jest to, że większość stoków narciarskich jest oświetlona, więc można na nich “szusować” do późnych godzin nocnych. Innym miejscem gdzie można aktywnie spędzać ferie zimowe w górach są lodowiska. Tu także swoje pierwsze kroki na lodzie mogą stawiać początkujący, a zaawansowani w jeździe, mogą swoje umiejętności poprawiać.

Co poza aktywnością fizyczna dają nam góry?

Ale góry i ferie, nie oznaczają tylko i wyłącznie nart czy łyżew. W górach czeka na nas także spora “uczta” jeśli chodzi o nasz stan ducha. Albowiem jest tu bardzo dużo interesujących miejsc, które każdy powinien odwiedzić. Chodzi tu o muzea, schroniska, bacówki, czy nawet karczmy, w których można poznać tradycję tego regionu, historię najsłynniejszych ludzi czy tradycyjne góralskie potrawy.

Na pewno decydując się na ferie w górach, nie będziemy mieli czasu na nudę.  To bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku. Dlatego jeżeli chcemy wziąć urlop w zimie, zarezerwujmy sobie jakieś miejsce noclegowe w górskim kurorcie i spędźmy w nim miłe chwile.