Obecnie w sieci na przeróżnego typu aukcjach znaleźć można wiele sposobów na szybkie zarabianie pieniędzy w Internecie. Polegają one np. na zakupie różnego rodzaju systemów informatycznych czy też materiałów szkoleniowych, książek, biuletynów i poradników, które dzięki temu, że będą odsprzedawane kolejnym klientom mają na nas „zarabiać”. Takiego typu oferty skierowane są w głównej mierze do osób, które chcą zarabiać w sieci, ale nie posiadają zbyt dużego kapitału.

Systemy oferują zarabianie pieniędzy przez Internet, dzięki którym można rzekomo stać się niezależnym finansowo a nawet dają one tyle zysku, ze można zrezygnować z pracy etatowej. Gdy skusimy się na takiego typu „zarobkowanie” warto zastanowić się jednak czy taki „domowy” sposób zarabiania pieniędzy tak naprawdę istnieje czy jest to jedno wielkie oszustwo. Trzeba przyznać, że reklama większości tych ofert przygotowana jest bardzo profesjonalnie, dzięki czemu swoim wyglądem oraz treścią zachęca do skorzystania z nich.

Ponadto reklama jest przygotowana w taki sposób by wejść w podświadomość odbiorcy i uzyskać swój cel, a mianowicie zdobyć kolejnego klienta. Warto zauważyć, że przy zakupie takiego systemu czy pakietu szkoleń należy być ostrożnym ponieważ, nie wszystkie z tych ofert są uczciwe i oferują wartościowe produkty. Niektóre z nich sprowadzają się do tego aby „nabić klienta w butelkę”. Zarabianie w tego typu rzeczach polega na polecaniu produktów czy też firm w Internecie kolejnym klientom.

Kuszące jest to, że prace można wykonywać siedząc wygodnie przed swoim komputerem, w domowym zaciszu. Zarobki są adekwatne do czasu jaki będzie się temu poświęcać. Ponadto zwierzchnicy obiecują wsparcie i pomoc w rozreklamowaniu i rozkręceniu swojego biznesu dla początkujących. Aby zacząć współpracę w większości należy przelać odpowiednią kwotę pieniędzy na start. Zdarza się, że po ich przelaniu kontakt ze sprzedawcą się urywa, o co od samego początku chodziło.

System nie przynosi obiecanych „kokosów” i w tym momencie tracimy pieniądze z wkładu. Niestety pomimo tego, że produkty takie są coraz droższe to zdobywają niemało klientów, którzy czasem w akcie desperacji czy też kuszących obietnic łatwej i przyjemnej pracy, szukają każdej możliwości zarobkowania. Niestety każdy logicznie myślący człowiek z pewnością stwierdzi, że nie ma nic za darmo, i aby zarobić trzeba poświęcić na początek nieco czasu i wysiłku, a obietnica szybkich i łatwych pieniędzy nie jest prawdziwa.